Načítám...
  Zpět na výpis
Obecná porada o nápravě věcí lidských

Jan Amos Komenský předkládá podrobné návrhy a návody k nápravě našeho světa...

EAN: 9788023989199

Informace o produktu

Autor: Jan Amos Komenský

Anotace 1: Vrcholné dílo Komenského, ve kterém Jan Amos předkládá podrobné návrhy a návody k nápravě našeho světa, která je naprostou nutností a nezbytností pro další život člověka. Předkládá důkazy zkaženosti nás lidí vlivem našeho vlastního odvrácení od Boha a tedy morálky, mravnosti, ctností, zbožnosti a především lidskosti. Komenský jakožto skutečný učitel národů promlouvá k celému dnešnímu světu 21. století svojí nadčasovou duchovní kvalitou.

Anotace 2: Rukopis rozsáhlého latinského spisu vznikal kolem poloviny 17. století. Za Komenského života však vyšly jen dva svazky. Spis, o kterém diskutovala celá vzdělaná Evropa, se v pozdějších dramatických letech ztratil a kompletní text byl nalezen až v roce 1935. Sám Komenský toto dílo pokládal za převratné a zásadní pro celý svět. Ačkoli se rádi pokládáme za národ Komenského, bylo toto dílo v posledních letech u nás prakticky nedostupné. Reedice vychází vstříc četným zájemcům z řad široké veřejnosti. Podle překladů z let 1950 a 1966

ISBN: 978-80-239-8919-9

Počet stran: 312

Rok vydání: 2007

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

https://pharmacy24.com.ua

www.pharmacy24.com.ua

amazon sextoys

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.